בגדי מעצבים

בגדי מעצבים לדתיות

בגדי מעצבים > בגדים > מעצבים לדתיות

מי שמחפשת בגדי מעצבים לדתיות יכולת למצוא הן מותגי עיצוב של השמות הגדולים, שעיצבו קולקציות קלאסיות וצנועות יותר והן מעצבים המתמחים ביצירת בגדי מעצבים לקהל הדתי. קיימת הפרדה בין עיצוב לגברים ולנשים, ובין בגדים ממעצבים המיועדים ליום יום ובגדים המיועדים לשבת, חג ואירועים. בחנויות המציעות בגדים חגיגיים יותר של מעצבים, שמתאימים לשבת ניתן למצוא הרבה פעמים אביזרי אופנה נלווים, כגון תיקים, נעליים, כובעים ועוד. בגדים של מעצבים לדתיות נבדלים מבגדי מעצבים לאוכלוסיה החילונית בכמה נקודות:  הראשונה,  קיים דגש על צניעות. השנייה , החנות והמעצב מקפידים על שמירת שבת. השלישית, כשמדובר בבגדי שבת או בגדים לאירוע , בפני המעצב או המעצבת עומד האתגר לעצב בגד שיהיה מצד אחד חגיגי, אופנתי ומחמיא , ומצד שני ישמור על אורך נכון של השרוול והחצאית, מפתח הצוואר, צבעים מתאימים ואטימות הבד, מבלי לחנוק את האדם הלובש אותו ומבלי לגרום לאישה להיראות מסורבלת וכבדה, וסך-הכל בנושא של בגדי מעצבים לדתיות מושקעת מחשבה רבה וייחודית .     

בגדי מעצבים לדתיות - צו האופנה

הפופולאריות של בגדי המעצבים לדתיות, גדלה מאוד בשנים האחרונות בקרב נשות ונערות הציבור הדתי. עבור מרביתו של ציבור זה, הליכה לבית כנסת בשבת היא אירוע חגיגי שמאפשר ללבוש בגדים יפים ולהקפיד על הופעה, וזו הזדמנות שקיימת בקרב הציבור החילוני רק לעתים נדירות, בחגים ובאירועים. במקביל, לתחום העיצוב בארץ נכנסו יותר ויותר נשים שמביאות עמן אמירה אופנתית שונה, שעונה על דרישותיהן של נשים ובחורות דתיות. מי שלא מקפידה על עיצובים שנשמרה שבת במהלך העבודה עליהם, יכולה ליהנות משלל בגדי המעצבים שמוצעים לכלל האוכלוסייה, ומהטרנדים ששולטים בעונות ובשנים האחרונות של חצאיות ארוכות ובגדים צנועים ושמרניים יותר , חצאיות בגוון אחיד או בדוגמאות עדינות עד מתחת לברך, חולצות מכופתרות סגורות, וסט או אפודה מעל לחולצה סגורה ועוד דגמים מתאימים שעונים יפה על הדרישה הגדולה לבגדי מעצבים לדתיות. את כל אלה ניתן למצוא בחנויות הבגדים של המעצבים ובעיקר מעצבות ששומרים על קו צנוע יותר ונשי.  בנוסף, מזה כמה שנים פועלות בארץ מספר מעצבות שמגיעות מרקע דתי, רובן בוגרות שנקר, שמציעות קו ייחודי של בגדי מעצבים לדתיות אותם ניתן למצוא בחנויות השונות. את בגדי המעצבים שמתאימים לדתיות ונמכרים בהנחה ניתן להשיג בחנויות עודפים שמיועדות לכלל האוכלוסייה או בחנויות יד שניה .  

חנויות בגדי מעצבים לדתיות

גברים שמחפשים בגדים מעוצבים יכולים למצוא חליפות, חולצות , נעליים ועוד, בחנויות השונות שמציעות בגדים של מעצבים לכלל הציבור בישראל – לא קיים הבדל גדול בבגד כמו חליפת בד או צמר יוקרתית בין גבר חילוני לגבר דתי, אולם לא תמיד נשות המגזר הדתי יכולות לקנות בגדים של הציבור החילוני. לכן ישנן חנויות, מעצבים ובוטיקים המציעים בגדי מעצבים לדתיות. את החנויות הללו ניתן למצוא במרכזי קניות באזורים ושכונות אמידות יותר בהן קיים ריכוז גדול של האוכלוסייה הדתית, כגון ירושלים, גבעת שמואל ובני ברק. גם ברחובות מרכזיים בהם קיים ריכוז גדול של חנויות אופנה, ניתן למצוא לפחות חנות אחת המציעה בגדים של מעצבים שמתאימים לציבור הדתי . ברחבי הארץ פועלות אינספור חנויות ובתי עסק למגזר הדתי והחרדי, המתמחים באופנה וביגוד מעוצב לגברים או לנשים. נשים שמגיעות לחנויות שמציעות בגדים של מעצבים לדתיות יכולות למצוא שמלות מעוצבות, חצאיות, חולצות, עליוניות וז'אקטים – הן של מעצבים מקומיים והן כפריטים של בתי העיצוב הגדולים יותר, שנמצאו הולמים את דרישות המגזר הדתי. גם נעליים, כיסויי ראש, כובעים ואפילו תכשיטים תואמים נמכרים בחלק מהמקומות.  כמו כן, בדרך כלל ניתן למצוא את בגדי מעצבים לדתיות במגוון גדול של מידות, כולל מידות גדולות .