בגדי מעצבים

בגדי מעצבים ישראלים

בגדי מעצבים > בגדים > מעצבים ישראלים

בגדי מעצבים ישראלים מהווים תחום רחב של בגדים מגוונים, למטרות שונות ובטווח מחירים רחב. הכישרון בתחום נמצא גם בארצינו וישנם מעצבי אופנה ישראלים המצליחים בכל העולם. עם העלייה במודעות לאופנה, תשומת הלב אל בגדי מעצבים ופריחתם של בתי הספר ללימודי עיצוב אופנה, נראה שמספר המעצבים הישראלים הולך וגדל. ברחוב דיזינגוף ובמתחם גן החשמל בתל אביב, ישנם בוטיקים רבים המציעים בגדים של המעצבים הישראלים. גם בערים אחרות ניתן למצוא סניפים של חנויות מעצבים , כמו למשל ברחוב מוריה בחיפה. ניתן לראות פריחה בשוק המעצבים המקומיים גם דרך הקניונים, כיום כמעט בכל קניון אפשר למצוא חנויות המציעות בגדי מעצבים ישראלים .   

מעצבי בגדים ישראלים

אחד היתרונות ברכישת בגדי מעצבים ישראלים הוא שמחיר הבגדים לרוב שפוי יותר מאשר מחיר בגדים של מעצבים מחו"ל. יש כמובן מעצבים ישראלים שמציעים עיצובים שעומדים בסטנדרטים בינלאומיים ומתומחרים בהתאם. יתרון נוסף הוא שבגדים שמעוצבים בישראל לוקחים בחשבון את תנאי האקלים המקומיים, כך שהבדים קלים, נושמים יותר ומותאמים לתנאי החום והלחות הקשים בקיץ. בגדים של מעצבים ישראלים לחורף , מותאמים אף הם לאקלים המקומי, והם כבדים ומסורבלים פחות מאלה המיוצרים באירופה. כמו כן, אין להתעלם מכך שהגזרות של הישראליות והישראלים הממוצעים שונות מאד מאלה שבבירות האופנה האירופאיות. מעצבי בגדים ישראלים רבים מתחשבים בכך שרוב הישראלים לא דקיקים במיוחד, ועדיין מגיע להם ללבוש בגדים מעוצבים המחמיאים לגזרות רחבות יותר .    

מעצבי אופנה ישראלים

כמו שאמרנו ישנם יתרונות רבים לבגדי מעצבים ישראלים, אבל מעבר לכך ישנם מעצבי אופנה ישראלים שונים שמאחורי העיצובים שלהם עומדת גם אידיאולוגיה, דוגמת דורין פרנקפורט, שכמו עוד מעצבי אופנה ישראלים, רואה בחיבור למקום אידיאולוגיה. פרנקפורט מדגישה ש"במפעל נמצא גם הסטודיו, דבר המאפשר נגיעה אישית בכל פריט שעיצבתי, אינטראקציה עם ההתרחשות האורבאנית והיכולת לספק עבודה לתושבי הסביבה ." בגדי מעצבים ישראלים מגיבים לדופק של מגמות האופנה המקומיות , ומייצרות תעסוקה. העיצובים של דורין פרנקפורט נמכרים הן בישראל והן בחו"ל, וגם כלפי חוץ מדגישים את הייחוד של עיצוב אופנה ישראלי, שהולך וצובר תאוצה ברחבי העולם .      

יריד בגדי מעצבים ישראלים

השוק הגדל של בגדי המעצבים הישראלים מצמיח סביבו התרחשויות אורבאניות של אירועים בהם נמכרים בגדים של מעצבים, מנוסים לצד מתחילים. יריד מעצבי העיר, אירוע דו שנתי שמתקיים בגני התערוכה בתל אביב, מציע דוכנים של מעל למאה מותגים שונים. מארגני היריד לא רק מתייחסים אליו כאל יוזמה כלכלית, וגם שמים להם למטרה לחשוף ולקדם מעצבים צעירים ומוכרים פחות לקהל הגדול (כארבעים אלף מבקרים ) שמגיע ליריד. אירועים דומים, שמציעים גם הם הנחות אטרקטיביות, בקנה מידה קטן יותר מתקיימים במועדונים ובפאבים, בעיקר בתל אביב, כמעט בכל סופשבוע. במחיר שווה לכל נפש ניתן לרכוש שמלה בעיצוב ייחודי של מעצבת צעירה, ובכך גם לתרום באופן אקטיבי להמשך פעילותה. בכל האירועים הללו ניתן למצוא בגדים של מעצבים ישראלים במחירים שמהווים תחרות של ממש למחירים ברשתות הקמעוניות. מלבד בגדים, ניתן למצוא גם שלל של אביזרים , נעליים ותיקים בעיצובים כחול לבן. הנגישות הגדולה לעיצובים מקומיים וההתאמה שלהם לאורח החיים המקומי הם אומנם בסיס חשוב, אך עיקר העניין שמושכים העיצובים המקומיים הוא מבחינת מקוריות, תעוזה ושיק. את אלה קשה למצוא בבגדים של הרשתות הקמעוניות. כך גדל הסיכוי שכשתלבשי מכנסיים או חצאית חדשים תהיי היחידה בלימודים או במקום העבודה עם אותו העיצוב, וכך תוכלי לבטא את עצמך בצורה מלאה יותר. בגדי מעצבים ישראלים הולכים וצוברים תאוצה בארץ, וגם ברחבי העולם העיצובים המקומיים נחשבים ללחמניות חמות .