בגדי מעצבים

בגדי מעצבים עודפים

כשמדובר בתחום בגדי מעצבים, עודפים הם אפשרות זולה הנותנת תמורה מלאה לכסף. בארץ ישנה תרבות אאוטלט, ומסורת השוואת מחירים וחיפוש אחר המוצר הכי טוב במחיר הכי זול. אמנם חנויות עודפים לא מחזיקות מגוון פריטים כמו חנויות בגדי מעצבים רגילות, אבל הרבה פעמים הפער במחירים הוא עצום והויתור על המבחר הגדול יותר בחנות האם הוא לא נורא כל כך. מבחינת מחיר, מדובר בפערים גדולים והנחות שמתחילות ב-35 אחוז ומסתיימות גם ב-75 אחוז, בימים טובים. תנאי המדידה זהים לאלה שבחנות רגילה, אולם תנאי החלפה והחזרה עלולים להיות שונים, ורצוי לברר מול החנות עצמה, האם ניתן להחליף את הבגד או להחזירו במידה ומתחרטים. המשיכו לקרוא על מקומות בהם ניתן למצוא בגדים עודפים של מעצבים .  

מכירת בגדי מעצבים עודפים

חנויות עודפים, או אאוטלט (outlet ) משמעותן חנויות המוכרות מוצר ישירות מהיצרן. בניגוד למה שנהוג לחשוב הרבה פעמים בגדים וגם בגדים עודפים של מעצבים, הם לא מוצרים פגומים, וגם לא מוצרים בהנחה. בגדים שנמכרים כעודפים יכולים להיות למשל חלק מקולקציה של החורף או הקיץ של השנה שעברה, שלא כל הפריטים בה נמכרו ובינתיים כבר יצאה קולקציה חדשה. למעשה המחיר יכול להתקרב מאוד לעלויות הייצור וההובלה, כיוון שאלה בגדים של מעצבים שלא ניתן למכור בחנות הבית של המעצב וגם לא בחנויות שבהן מוכרים דגמים חדשים ועדכניים של מספר מעצבים. למי שמחפש בגדי מעצבים, עודפים הם הרבה פעמים האפשרות היחידה לרכוש שמלה אלגנטית וייחודית לאירוע, או חולצה שתרענן את המלתחה. מעצבי בגדים ובתי אופנה רבים בארץ מחזיקים חנות עודפים שפתוחה כל השנה ומציעה בגדים בעיצובם מעונות קודמות , או פריטים מהעונה הנוכחית שלא מצליחים להמכר במחיר רגיל. שמות כמו קום איל פו, נעמה בצלאל, הגרה, דורין פרנקפורט, סיגל דקל, רונן חן, גרטרוד ועוד אחרים, מציעים עודפים למכירה. מעצבי אופנה שלא מציעים את עודפיהם למכירה, מכרו את כל הפריטים מעונות קודמות, או שהם מחזיקים כנראה בדעה שבכל מה שקשור לתחום של בגדי מעצבים עודפים צריכים ללכת לצדקה או למחזור ושימוש חוזר בבד ממנו עשוי הבגד, ושהקהל הרחב והמתחרים לא צריכים לדעת כמה הם הצליחו או לא הצליחו למכור מהקולקציה האחרונה. גם בגלריות מעצבים ברחבי הארץ ניתן למצוא עודפים של בגדים של מעצבים מקומיים. בגדי המעצבים של השמות הגדולים והידועים מחו"ל נמכרים גם הם כעודפים מדי פעם, בחנויות בוטיק ובחנויות מחסן גדולות יותר: בגדים עודפים של מעצבים של ורסצ'ה למשל נמכרים בהרצליה ובחולון, ולמי שמחפש משקפיים – גם באילת, שם אפשר למצוא מותגים נוספים כמו דיור , גוצ'י ועוד.  

בגדי מעצבים - עודפים וירידים

עוד אפשרות היא למצוא בגדי של מעצבים בזול היא להגיע לשווקים וירידים בהם משתתפים מעצבים מתחילים וותיקים, ומוכרים הרבה פעמים קולקציות חדשות ואפילו כאלה שעדיין לא הופיעו בשום חנות אחרת. אמנם צריך לבדוק מתי ואיפה מתקיים יריד, אבל זאת אחת הדרכים הנבונות לא רק להיחשף לשלל עיצובים וסגנונות, אלא גם לרכוש, ובזול, זה לא בגדים של מעצבים עודפים, אבל בהחלט אפשר להגיע להנחות של חמישים אחוז. בכל חנויות האאוטלט, העודפים וגם בירידים המוזלים אפשר למצוא כל סגנון: החל מחולצות שיקיות ומכנסיים נוחים ומחמיאים ליום יום ועד שמלות ערב מיוחדות שמתאימות לאירועים – לפעמים אפילו נוצצות . למי שפחות מתעניין בעיצובים מקוריים ובמותגי מעצבים עצמאיים, חנויות אחרות מציעות סוג אחר של בגדי מעצבים עודפים שמגיעים מרשתות גדולות, כמו קסטרו, הוניגמן, נו ניים, מנגו, מתאים לי ועוד .